Leader Awards 2015 (for service in 2014)

Vinnie Ruggieri Lifetime Achievement Award

Ralph Ward
Ray Simmons

District Award of Merit

Ken Vernon district
Jeff Wrigley Troop 10

District Golden Knot

Francine Conte district
Greg Veneklasen district
Bryn Potter Troop 92
Martin Price Troop 911
Sang Lee Troop 911

District Committee Member

Tony Tosatto district
Diane Freeman Troop 307

Unit Commissioner

Eliot Brown district
Tere Kearns Pack 564

Troop Committee Chair

Bernd Englemann 10
Eric Miele 49
Rebecca Murphy 92

Troop Committee Member

Anetta Stark 550
Christina Ramirez 431
Connie Heskett 10
Suzanne McCarthy 550
Veronica Garcia 431

Scoutmaster

Carlos Luna 550
David Garcia 431
Greg Bair 415

Assistant Scoutmaster

Bob Takemura 415
Kevin Roach 328
Mark Cotter 550
Michael Smith 550
Pilseon Kim 911
Steve Belkin 92

Pack Committee Chair

Patricia Lara 911
Jenny Maggio 564
Tara Eitner 415

Pack Committee Member

Theresa Malham 550
Vicki Lopez 118

Special Recognition

Bruce McDonald Troop 10

Cubmaster

Jackie Kekauoha 49
Lauri Sherbon 307
Raul Estravit 229

Assistant Cubmaster

Sandy Harrison 49
Veronica Reyes 564

Webelos Den Leader

Christa McMullin 415
Stacie Soto 415

Bear/Wolf Den Leader

Greg Kershisnik 415
John Kearns 564
Shella Anderson 415
Valerie Ravitch 49
Adam Ravitch 49

Tiger Den Leader

Amy Cruz 415

Assistant Den Leader

Tere Kearns 564

Venture Crew Advisor

Steve Engstrom 1956

Outstanding Order of the Arrow Advisor

Frank Casias district
Patrick Lewis Troop 10

Super Whoop de Do

Art Hammerlund district

Outstanding Organization Representative

Eugene Bradford Pack 712
Kevin Schaffels Pack 229
Mike Barlog Troop 415

Extra Mile

Marilyn Lazeer Crew 1956
Mary Coyle Engstrom Crew 1956
Ann Rosenthal Pack 118
David Kritzer Pack 118
Jorge Castro Pack 118
Jose Olivas Pack 118
Karima Diaz Pack 118
Marsha Blanchard Pack 118
Patrick Shanahan Pack 118
Brent Smith Pack 229
Delia Jimenez Pack 229
Richard Vance Pack 229
Karen Camacho Pack 307
Ken Webb Pack 307
Cheryl Ramos Pack 307
Parmesan Shah Pack 307
Brian Fassett Pack 415
Gerald Jenne Pack 415
Joe Morchy Pack 415
Joyce Kershisnik Pack 415
Robert Boener Pack 415
Carrie Robertson Pack 564
Cynthia Alonzo Pack 564
Izzy Martin Pack 564
Jamie Robertson Pack 564
Jason Owen Pack 564
Jennifer Kerns Pack 564
Joe Damian Pack 564
Joe Maggio Pack 564
John Flores Pack 564
Letty Hernandez Pack 564
Lissette Maccarone Pack 564
Neil Brower Pack 564
Shari Pierce Pack 564
Amy Mahony Troop 10
Dave Powell Troop 10
Don Graham Troop 10
John Hicks Troop 10
Juativa Spurlock Troop 10
Shawn Blaney Troop 10
Teri Jones Troop 10
Tom Richards Troop 10
Jane Daily Troop 92
Randy Potter Troop 92
Raul Estravit Troop 229
Richard Anderson Troop 307
Kenneth Schultz Troop 328
Wesley Grose Troop 356
Chris Woodward Troop 415
Erica Joe Troop 415
Danielle Tomaneng Troop 550
Eduby Morales Troop 550
Kurt Jacobsen Troop 550
Pati Luni Troop 550
Theresa Malham Troop 550
Craig Michyluk Troop 911
Eileen Kramer Troop 911
Stephen Davies Troop 911
Djaniny Seglsmundo Troop 911
Caitlin Myers Troop 911
Tammy Robinson Troop 911
Eileen Kramer Troop 911
Donna Boyd Troop 911
Tanadet Itsarapakdetam district